Receptúra Muay krémov a produktov vznikla pred stáročiami a táto receptúra resp. zloženie sa predávalo z generácie na generáciu. Napokon sa dostal k receptúre MUAY pán Luangsit Yotharak (Thong Muan Intaratat), ktorý sa preslávil v medicíne a začal produkovať prvotné výrobky MUAY v roku 1937. Muay krémMuay olej bol z počiatku dostupný len pre úzku skupinu ľudí.

Napokon sa v roku 1960 po prvý krát olej Muay dostal medzi širšiu skupinu spotrebiteľov. Tento príbeh sa viaže k prvému thajskému svetovému šampiónovi, ktorým bol Pon Kingpetch a boxoval v známom klube s názvom ,,King pet“. Majiteľom tohto klubu bol Thongtos Intratat, ktorý bol zároveň aj vedúcim trénerom. Tréner Thongtos Intratat hľadal neustále niečo pre svojich zverencov na zahriatie, prekrvenie svalov a kĺbov pred záťažou a následne niečo pre lepšiu regeneráciu svalovkĺbov, zmiernenie bolestizmiernenie krvných podliatin. Tento tréner sa dostal k starovekej thajskej receptúre a namiešal Muay olej a následne ho testoval na svojich zverencoch. Po aplikácií a vmasirovaní oleja Muay sa nestačil diviť ako blahodarne olej Muay pôsobil na jeho zverencov. Vďaka oleju Muay dokázal tréner Thongtos Intratat posunúť výkon svojich zverencov na vyššiu úroveň a vychoval z nich víťazných šampiónov. Ich svaly, šľachykĺby boli po aplikácií pružnejšie, zahriatejšie a tým boli pripravené na väčšiu záťaž a odolnejšie voči zraneniu. Okrem toho sa po výkone ich svaly, šľachykĺby rýchlejšie zregenerovali a dokonca ich krvné podliatiny začali miznúť.

Vďaka úspešným výsledkom testovania Muay oleja sa tréner Thongtos rozhodol pre sprístupnenie tohto prípravku všetkým športovcom a ľuďom trpiacím bolesťami pohybového aparátu. Z tohto dôvodu založil v roku 1960 farmaceutickú spoločnosť DEVAKAM a vtedy sa začali po prvý krát vyrábať produkty pod názvom MUAY. Vďaka blahodárnym účinkom sa Muay olej a Muay krém rozšíril do celého sveta, do každého športu ale aj medzi obyčajných ľudí. Produkty MUAY dokážu natoľko prekrviť a zahriať svaly, šľachy a kĺby, že môžu nahradiť rozcvičenie pred vrcholovým výkonom alebo pred fyzickou aktivitou. Netrvalo dlho a ľudia zistili, že Muay krém a olej im pomáha aj pri každodennom živote a bolestiach. Muay produkty znižujú bolesť svalov, šliach, kĺbov, krížov, chrbta, pomáhajú odstraňovať opuchy, krvné podliatiny a zrazeniny. Okrem toho regenerujú celý pohybový aparát a preto sú veľmi vhodné aj pre starších ľudí, kde sú bolesti svalov, kĺbov, krížov, chrbta a pohybového ústrojenstva častým problémom.